Kredyty i pożyczki mieszkaniowe

Czym są kredyty walutowe?

Wśród wielu zagmatwanych możliwości zapożyczenia się w instytucjach bankowych istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu walutowego. Ciężko się w tym połapać ponieważ reklamowane są przeróżne oferty z wielu banków. Przez ostatnie lata, kiedy waluta złotego umacniała się w gospodarce światowej, kredyty walutowe były bardzo chętnie wykorzystywane przez wszystkich, którzy potrzebowali dużych kwot na duże zakupy: mieszkania, samochody etc.
Czym w ogóle są kredyty walutowe? Ich zaciągnięcie polega na pożyczeniu od banku pewnej kwoty w złotówkach, ale na podstawie kursu obcej waluty obliczana jest wysokość spłaty. W zależności od tego, czy kurs takiej waluty rośnie, czy spada, rata kredytu także rośnie albo spada. W przypadku gwałtownego spadku kursu obcej waluty można nawet sporo zarobić. Dotychczas najpopularniejszą walutą był frank szwajcarski.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>